2017
informatika
Kerekes Dávid
Fine grained spatial control of robots using artificial neural networks and reinforcement learning
Témavezető:
Dr. Cserey György, Dr. Koller Miklós
Összefoglaló
Nem tudni, hogy a legújabb, megerősítéses tanuláson és neurális hálókon alapuló ágensek hogyan teljesítenek a valóságban, azokban az esetekben amikor folytonos cselekvésterek szükségesek a vezérléshez. A dolgozatban bemutatom a DDPG algoritmus egy módosított változatát, ami képes kevés epizódból online módon tanulni. Az algoritmus része egy új módszer az eseménybufferben tárolt átmenetek számának csökkentésére. Ezen túl implementálok egy nyílt forrású környezeti szimulációt aminek a fő tervezési szempontja a fizikai megvalósítás könnyedsége.
Kerekes Dávid
Kerekes Dávid
Adatok feltöltés alatt
Curriculum Vitae
A PPKE Információs Technológiai Karának végzős Molekuláris Bionika BSc hallgatója vagyok. A kar Robotika laborjában csinálok különböző munkákat (FÖT, Önlab, a szakdolgozatom és TDK dolgozatom) már több mint két éve, ezalatt először molekulaszimulációkkal foglalkoztam, majd témát váltottam a gépi tanulás felé.
Rendkívül izgalmasnak tartom, hogy egy kutatólaborban olyan dolgokkal foglalkozhatok amilyeneket még senki sem próbált előttem, és később is szeretnék olyan helyen elhelyezkedni ami erre lehetőséget ad. Ennek első lépéseként jelentkeztem TDK-ra.
Dr. Cserey György
Dr. Cserey György
Dr. Cserey György Gábor, 2007-től a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen dolgozik és vezeti az Érzékelő robotika labort. Jelenleg egyetemi docens. Oktatási, kutatási és fejlesztési tevékenységet folytat. Ph.D. fokozatát 2006-ban a PPKE ITK-n szerezte Infobionikából. 2003 április és 2004 június között a Notre Dame-i egyetemen (USA), mint kutató doktorandusz dolgozott. 2010-ben Bolyai Kutatási ösztöndíjat nyert, 2012-ben a Nemzeti Kiválóság Program keretében Magyary Zoltán Kutatási Ösztöndíjat kapott. Irányítása alatt hallgatói eddig 21 TDK dolgozatot adtak be, melyből OTDK helyezést ért el 11 dolgozat. A konzultált TDK dolgozatok eredményeként 11 elfogadott nemzetközi publikáció is született. 2004-2011 között a PPKE ITK TDT titkára, később elnöke, évente szervezi a kari TDK konferenciát, a 2011 évi XXX. Jubileumi OTDK Informatika Tudományi Szekciónak ügyvezető elnöke volt. Önálló laboratórium és szakdolgozat/diploma munka során több, mint 70 BSc-MSc hallgatót konzultált, melyek közül eddig 16-an doktoranduszként folytatták tanulmányaikat. Témavezetettjei közül 5-en Ph.D. fokozatot szereztek. Kutdiák mentor tevékenység keretében több középiskolás diákot mentorált. Legutóbb 2018-ban Vas Zsófia Alexa a Tudományos Diákkörök XVIII. Kárpát-medencei Konferenciájának döntőjére jutott ki és ott különdíjat nyert. Több OKA pályázatot nyert el és sikerrel valósította meg hallgatóinak aktív részvételével tehetségműhely, TDK, OTDK és középiskolai tehetséggondozó tábor szervezését.
Dr. Koller Miklós
Dr. Koller Miklós
Koller Miklós, adjunktus a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán. Doktori tanulmányait ugyanebben az intézményben végezte, tudományos kutatómunkájának középpontjában a Celluláris Hullámszámítógépek mint alternatív, nem-bináris számítási architektúrák nemlineáris jelenségei álltak.
Jelenlegi érdeklődési területe a robotika és a gépi tanulás határterületén
van: robotkarok irányítását vizsgálja mély megerősítéses tanulási rendszerek segítségével. Kooperatív robotika irányába is végez vizsgálatokat: hogyan tudnak különböző ágensek együttműködve sokkal hatékonyabban megoldani feladatokat, ha különböző tapasztalataik és megfigyeléseik vannak a környezetről.